Main image
Click to view image in fullscreen
Certina DS-8 C045.410.22.031.00
540.00
Only 1 in stock!
Ordered before 4pm, FREE Shipped Today!
Description
-
Characteristics
| Type Product | Watch |
|---|---|
| EAN | 7612307157382 |
| Gender | Men |
| Time Display | Analog |
| Movement | Quartz |
| Diameter watch | 40 mm |
| Thickness watch | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Color Casing | Silver |
| Material Case | Stainless Steel |
| Color Dial | Silver |
| Glass Material | Sapphire |
| Color Strap | Bicolor |
| Strap material | Stainless Steel |
| Type horlogesluiting | Butterfly or folding clasp |
| Date | Yes |
| Features | 12/24-hour timekeeping |
| Water resistance | 10 bar |
| Warranty | 2 year |
Reviews
Write Your Own Review