Main image
Click to view image in fullscreen
Certina DS-8 Lady C045.010.16.111.00 31mm
365.00
Only 1 in stock!
Ordered before 4pm, FREE Shipped Today!
Description
-
Characteristics
| Type Product | Watch |
|---|---|
| EAN | 7612307156811 |
| Gender | Woman |
| Time Display | Analog |
| Movement | Quartz |
| Diameter watch | 31 mm |
| Thickness watch | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Color Casing | Silver |
| Material Case | Stainless Steel |
| Color Dial | Pearl |
| Glass Material | Sapphire |
| Color Strap | Black |
| Strap material | Leather |
| Type horlogesluiting | Buckle |
| Date | Yes |
| Water resistance | 10 bar |
| Warranty | 2 year |
Reviews
Write Your Own Review