Main image
Click to view image in fullscreen
Festina F20749/2
99.00
96.00
Only 1 in stock!
Ordered before Monday, 4pm, shipped on Monday!
Description
-
Characteristics
| Type Product | Watch |
|---|---|
| EAN | 8430622860102 |
| Gender | Woman |
| Time Display | Analog |
| Movement | Quartz |
| Diameter watch | 23 mm |
| Thickness watch | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Color Casing | Silver |
| Material Case | Stainless Steel |
| Color Dial | Pink |
| Glass Material | Mineral |
| Color Strap | Silver |
| Strap material | Stainless Steel |
| Type horlogesluiting | Butterfly or folding clasp |
| Date | No |
| Water resistance | 5 bar |
| Warranty | 2 year |
Reviews
Write Your Own Review